Рекомендації стиліста: як визначити свій цветотип?
Вибір кольору відноситься до складної задачі. Всі ми розуміємо, що завдяки грамотно підібраних відтінків можна виглядати бездоганно. А ось невідповідні кольори можуть зіпсувати образ, підкресливши навіть невеликі дефекти шкіри і зробивши нас старше. Яким чином можна визначити власний кольоротип і підібрати відтінки, які насправді нам підходять? Щоб знайти відповідь на це питання, ми звернулися до досвідченого стиліста Оксані Болбот, яка є керівником імідж-студії Wardrobe Rehab.
Питання: чи Правильним є думка, що будь-якій людині йдуть всі кольори, головне – грамотно вибрати відтінки?
Насправді будь-якій людині підходять практично всі кольори. І якщо б це було не так, нам було б дуже нудно. Адже носити все життя речі, що складаються, наприклад, з 10 гам, принаймні, не цікаво. Незважаючи на це, підбирати підходящі кольори. І щоб спростити задачу, потрібно знати деякі секрети.
Як вибирати свої кольори?
Перш за все, треба визначити, які саме кольори добре поєднуються з обличчям і шиєю. Для цього необхідно звернути увагу на такі параметри:
- Колір повинен гармонійно контактувати з областю підборіддя і не робити шию більш темною. Також важливо, щоб він добре скульптурировал підборіддя і ту частину обличчя, де знаходяться вилиці. У такому випадку колір буде правильно накладати на обличчя тінь, сприяючи його моделювання. В результаті зовнішність буде більш вишуканою.
- Важливо, щоб колір одночасно підкреслював як очі, так і брови. Неправильно думати, що відповідний колір – той, який робить яскравими очі. Тільки якщо він буде підкреслювати і очі, і брови, обличчя буде гармонійно виглядати.
- Колір повинен робити тон шкіри більш рівним, граючи роль хорошого тонального засобу. Для цього потрібно грамотно підібрати колірну температуру – теплу або холодну гаму кольорів. Цікаво, що невідповідний колір здатний ніби розшарувати обличчя на декілька областей. Також він сприяє прояву чутливих зон на обличчі. Це можуть бути мішки під очима, світла смуга навколо рота, плями на щоках і ін Щоб зрозуміти, чи підходить вам колір, варто звернути увагу на ці чутливі області.
Важливо! Звертайте увагу на зону біля обличчя. Від талії і нижче колір одягу може бути самим різним. Але він повинен гармонійно поєднуватися з кольором, використовуваним для «верху».
Питання: всім відомі 4 кольоротипи: літо, зима, весна і осінь. Є правильною така класифікація та чи існують інші кольоротипи?
Виділяють досить велику кількість підтипів сезонів і різновидів цветотипов.
Історія появи цветотипов
Близько 100 років тому працівники кіноіндустрії почали шукати рішення, як вибудувати в кадрі колірної сценарій. Це була важлива задача епохи чорно-білого кіно. Незважаючи на відсутність різної тональності кольору, хотілося, щоб герої виглядали на екрані гармонійно. Трохи пізніше, коли з'явилося кольорове кіно, виникла більше складна задача, що полягає в необхідності правильного побудови колірних плям на екрані. Потрібно було зробити так, щоб колір добре підкреслював образи головних героїв і відсував на другий план інших акторів. Так і з'явився прикладний метод цветотипирования.
Спочатку він вважався подібним поняттям, а типажі зовнішності прирівнювалися до кількох сезонів. Наприклад, якщо ви маєте темні очі, брови і волосся, але білу шкіру – ваш кольоротип обумовлювався як зима. Якщо кольорові очі, веснянки і руде волосся – осінь. Такий підхід має великий недолік – мінімальну гнучкість у визначеннях, так як він не враховує того, що всі люди мають різні колірні характеристики, і однакових типажів майже немає.
Інші півстоліття методика вдосконалювалася, і сьогодні кожен сезон підрозділяється на 4 підтипу, куди входять і перехідні колористичні типажі. Без допомоги фахівця визначити свій підтип непросто. Тому краще звернутися до знає людині.
Дирекційний спосіб колірного аналізу
Сьогодні найбільш популярним способом підбору кольору вважається дирекційний методика, що з'явилася в 90-х роках у Великобританії. Вона розділяє зовнішність на зони, а фахівець, застосовуючи велику кількість драпірувальних кольорових хусток, проводить тестування кольору по областях особи. В результаті складається дуже точна колірна картина зовнішності людини. Однак більшість жінок воліють визначати кольоротип сезонного аналізу. Щоб отримати максимально точний результат, бажано поєднувати і дирекційний, і сезонний аналізи.
Питання: чи Можна якось зрозуміти, які кольори або відтінки підходять, а які краще взагалі не використовувати? Може, є якийсь покроковий алгоритм?
Для початку варто подивитися на такі параметри свого обличчя:
- очі і брови;
- тон шкіри;
- підборіддя.
В процесі прикладання різних за характеристиками квітів до лиця, можна помітити, що деякі з них перетворюють зовнішність, інші – знижують її. Це необхідно робити вдень, коли хороше освітлення. Перед цим не варто наносити макіяж. Дуже важливо навчитися бачити себе по-справжньому, а не дотримуватися сформованих раніше уявлень про себе.
Алгоритм роботи з квітами
- Підготуйте собі добре освітлюване місце з дзеркалом.
- Візьміть одяг різних відтінків;
- Змийте з обличчя косметику, приберіть прикраси, постарайтеся якомога більше відкрити шию і прибрати волосся з обличчя: чубок заколіть шпилькою, а довгі зберіть волосся в хвіст або заплетіть косу.
- По черзі прикладайте до лиця кольору, застосовуючи принцип протиставлення (яскраві відтінки з приглушеними, а світлі тони з темними).
- Спробуйте помітити різницю і запам'ятати кольори, які вирівнюють тон шкіри, виділяють очі і брови, підкреслюють підборіддя.
- Візьміть фотоапарат і сфотографуйте кольору, які вам йдуть. Не забудьте перевірити, чи збігаються кольори на фотографіях з відтінками реальної одягу.
В разі якщо ви, вибираючи підходящі кольори у відповідності з усіма правилами, не можете визначити відповідні відтінки, зверніться за консультацією до хорошого колористу.
Питання: як вибирати відповідні тканини або одяг в магазинах? Адже у всіх примірочних освітлення штучне.
Брати до уваги освітлення в магазинах буде неправильно, чи то торговий зал або примірювальна. Навіть якщо річ вам дуже подобається, не варто відразу після приходу додому зрізати бирки. Одягніть її і подивіться при різному освітленні, добре цей відтінок працює з особою. Чи він робить вас більш стрункою або взрослит? Подивіться на свій образ в різний час, враховуючи, яке освітлення в тому місці, куди ви плануєте піти в обновці.
Зробіть свої фото з різних ракурсів і ретельно розглянете себе з різних сторін. Прислухатися до коментарів оточуючих варто не завжди. Але якщо вам хтось сказав, що цей колір вам не підходить, запитайте, чому він так вважає. Не забувайте, що думка оточуючих не завжди буває об'єктивною. Нерідко людина просто говорить про свої особисті страхи, які взагалі не мають відношення до нашої зовнішності.
Питання: на те, як ми виглядаємо, впливає поєднання кольорів в одязі. Як вірно поєднувати ті чи інші відтінки?
Сучасний світ вражає величезною кількістю ідей і варіантів модного. Поетом зробити правильний вибір іноді буває досить складно. Щоб полегшити завдання, можна скористатися спеціальними інструментами, серед яких колірний круг, набір кольорового паперу, а також набір фарб.
Колірне коло
Що стосується колірного кола, з ним все дуже просто. Цей інструмент допомагає дизайнерам правильно і швидко підібрати до зовнішності гармонійне поєднання. Принцип роботи полягає в наступному: вибирається потрібний нам колір на колі і визначається гамма. Вона може бути спокійною, коли перевага віддається «кольорам-сусідам», так і святковою, коли вибирається колір, розташований в колі навпроти вибраного.
Не потрібно забувати про те, що колірне коло – усереднене поняття та всі його кольори чисті. Тому вони можуть не відповідати вашим характеристиками. Буде краще, якщо ви самостійно намалюєте колірний круг, використовуючи гуаш. Такий інструмент можна буде вважати більш точним.
Поєднуючи кольори, можна дотримуватися принципу колірних ланцюжків. Згідно нього, кольори в ансамблі повинні непогано контактувати між собою, а також підтримуватися загальним пігментом. Для прикладу візьмемо зелений колір, у якому є пігменти синього і жовтого тону. Він відмінно буде поєднуватися з жовтим, синім і іншими квітами, містять схожі пігменти.
І ще одна рекомендація: намагайтеся якомога частіше тренувати очей, вчіться довіряти собі. Приміром, можете вирізати з кольорового паперу жовтий і синій квадратики. Приклавши їх до одягу, ви зможете визначити колірну температуру тканини. Вам залишиться тільки одне – вибрати свою.
- Чому варто вибрати термоаппликацииВикористовуєте інші способи нанесення зображень на тканину? Тоді Вам просто необхідно прочитати цю статтюПовна версія статті